Ettevõttest

Eesti suurim liuguste ja
garderoobisüsteemide tootja

Structo Industry OÜ on Eesti suurim liuguste ja garderoobisüsteemide tootja. Eesti turul oleme tegutsenud ja oma tooteid müünud alates 2004. aastast ja pälvinud klientide ja koostööpartnerite heakskiidu oma toodete kvaliteedi ja usaldusväärsuse poolest.

2010. aastast oleme Eestis tuntud kaubamärgi L-UKS all, mis tuleneb sõnast liuguks ja rõhutab meie pikaajalist kogemust, toodete kvaliteeti, stiilitunnetust, luksuslikku kasutusmugavust, samas aga ka lihtsust ja korrektsust.

Miks eelistada L-uks tooteid

Kogemus

Ettevõtte pikaajaline kogemus liuguste ja garderoobide tootmisel. Soomes üle 20 aasta ja Eestis alates 2004.

Kvantiteet

Toodame keskmiselt 500-600 liugust nädalas ja sellest ca 40% ekspordiks Soome ja teistesse põhjamaadesse. Viimastel aastatel on jõudsalt kasvanud ka gardeoobisüsteemide tootmise mahud, ulatudes tänaseks juba keskmiselt 100-120 garderoobikapini nädalas. Kogemusest tulenevalt usume, et meie teadmised selles valdkonnas on parimad võimalikud.

Tootmine Eestis

Tootmine asub Eestis ja seetõttu on meil hea tarnekiirus ja kiire järelteenindus.

Tarnekiirus

Kuna pea kõik vajalikud materjalid on meil omal laos olemas, siis suudame toota kiiresti ja operatiivselt reageerida kiiretele tellimustele ja tellimuste muudatustele. Piisava laoseisu tõttu pole vajadust materjale allhankijatelt tellida ja neid nädalaid oodata . Lisaks oleme heades suhetes parimate Eesti tarnijatega. Sellest tulenevalt suudame ka tellitavate materjalide osas kiiresti ja paindlikult tegutseda.

Tootmine vastavalt tellija soovidele

Vaatamata oma suurusele oleme oma tootmises paindlikud ja püüame vastu tulla nii paljudele kliendi soovidele kui see on võimalik. Püüame leida kliendi soovidele vastava lahenduse toodete konstrueerimisel, kaotamata seejuures toote kvaliteedis.

Paindlikkus

Laiale materjalivalikule ja piisavale laoseisule baseerudes suudame kiiresti ja paindlikult leida lahendused tekkida võivatele muredele. Toodete või detailide juurde või ümber tegemiseks saame kiirelt reageerida ja suudame lahendada mured lühima tähtajaga.

Usaldusväärsus

Oleme lojaalsed ja usaldusväärsed partnerid oma edasimüüjatele, klientidele ja tarnijatele. Tellimused täidame tähtaegselt ja täpselt. Tasume meile esitatud arvete eest alati õigeaegselt ja ka maksuvõlga ei ole ettevõttel olnud mitte kunagi. Samasugust suhtumist tellimuste täitmisse ja kohustuste kandmisse eeldame ka oma partneritelt.

Agu lugu

20 aastat Structo Industry juhtimist on olnud Agule põnev, õpetlik ja edukas. Selle viimase peamine alus on olnud tema jaoks meeskond ja muidugi tükike õnne. Agu jagab täpsemalt meeskonna kasvatamise ja hoidmise põhimõtteid, mida on ta ise järginud otsuste tegemisel ning mis on aidanud ettevõtet läbi nende aastate kasvatada.

Agu on olnud noorest saati ambitsioonikas, mida kinnitab ka tema karjäär. Peaaegu kõikidel töökohtadel suutis Agu kiiresti karjääriredelil astme või paar ülespoole pürgida. Suurema vastutusega tuli väiksemaid või suuremaid meeskondi juhtida ning selleks oli ta eeskujuks võtnud ja märganud enda varasemaid juhte või meeskondade liidreid, kes on teda õige suhtumise ja väärt tegudega kõnetanud. Erinevatel positsioonidel töötanud ning juhtimis-ja tootmisvaldkonnas silma paistnud Agu sai hea pakkumise luua Eestisse Soome ettevõttele tootmistehas. Risti ette ei löö mõtteviisiga Agu haaras võimalusest kinni ja tänaseks on selle koostöö tulemusena Structo Industry OÜ kasvanud peagi 20 aastat.

Kuigi Agu karjäär ei ole alati olnud sirgjooneline, nagu ärimaailmas ja elus ikka, väärtustab ta just meeskonda, kellega koos on kõikidest raskematest hetkedest välja tuldud. Tema jaoks on koostoimiva ja hea meeskonna võtmesõnadeks ausus, lojaalus ja õigesti mõtlemine. Muiates ütleb Agu, et tema kohta on öeldud nii: „Selle mehe juures saab eksida ainult ühe korra.“ See tähendab, et valetamiseks ja varastamiseks teist võimalust ei anta ja Agu on selles osas põhimõttekindel. Kuid aususel põhinev koostöö toimib ainult siis, kui kõik pooled on ausad. Juhina on Agu pidanud väljakutsuvamatel hetkedel olema meeskonnaga aus ja lootma mõistvale suhtumisele. Ta ise ütleb, et meeskonna reaktsioon mõnele ausale ja ebameeldivamale olukorrale on teinud südame soojaks. Ka lojaalsus on Agu jaoks vastastikune ehk töötaja tahab töötada nii kaua kui võimalik ja ettevõte soovib pakkuda töökohta nii kaua kui võimalik. Eks see ongi pikemas perspektiivis koostöö alustala – mõlemad pooled panustavad. Õigesti mõtlemine ei ole Agu jaoks tähenduses õigesti ja valesti, vaid tähendab ühtemoodi mõtlemist ja samade väärtuste jagamist. Eks iga ettevõte on paljuski juhi moodi, seega nii nagu on Agu jaoks tema perekond esikohal, ootab ja soovib, et see oleks ka tema meeskonnal. Tal on hea meel tõdeda, et meeskonnaliikmed on pereinimesed ja see on kindlasti Structo Industry suur väärtus. Üldpildis aitavad Agu sõnul ühised väärtused saavutada kõike.

Lisaks ühistele väärtustele peab Agu tähtsaks usaldust, isemõtlemist ja arengut. Ta on aastaste jooksul täheldanud, et töötajale tasub otsuste langetamisel ja tegutsemisel anda nii-öelda vabad käed. See soosib isemõtlemist ja Agule meeldib see, kui töötaja on ise jõudnud vastuseni või tulemusi. Nii tunnevad kõik saavutatu üle rohkem uhkust ja rõõmu. Ka areng käib käsikäes usalduse ja isemõtlemisega. Structo Industry meeskond hindab pidevat arengut nii inimese, töötajana, kolleegina kui ka ettevõttena.

Lõpetuseks ütleb Agu: „Mul on vedanud, et olen saanud ise meeskonna kokku panna ja inimesi hoolega valida.“

Meeskonnalugu

„Kes vähegi tahab, see saab siin kõiki asju teha ja proovida. Sky is the limit.“ See mõte kõlab läbi kõikide meeskonnaliikmete jutus. Neile meeldib see, mida nad teevad, ja seda näitab ka tiimi keskmine tööstaaž, mis on kümme aastat. Läbivad märksõnad on areng, muutused ja vaheldusrikkus – võimalik, et just tänu neile ongi meeskond püsinud ja saanud oma ala professionaalideks. Finantsjuht Marko arvates on üks põhjustest ka see, et ülemus ei sega inimestel töö tegemist.

Tehnoloog Ivo tuli Structo Industrysse üle seitsme aasta tagasi tuttava kutsel. Ta tunnistab, et oli alul uue töökoha suhtes skeptiline, kuid üsna pea sai selgeks, et ei pidanud tehtud otsuses pettuma. Ivo on arvamusel, et töö peab olema väljakutsuv, õpetav ja natuke intrigeeriv – nii see Structo Industrys ongi. Teda paelub töö tarkvaraga ning võimalus teha veidi üht ja ka teist. „Säde peab olemas olema, aga kui see hakkab kustuma, tuleb edasi liikuda.“

Ostu- ja logistikajuht Ariadnal on erinevates tootmisettevõtetes töökogemust 28 aastat, 11 neist Structo Industrys. Tootmistaustaga Ariadnal tekkis juba esimesel vestlusel tulevase ülemuse Aivariga hea tunne. Tema hinnangul on oluline ülemuste usaldus, mis annab soovi ja kohusetunde teha oma tööd veelgi paremini. Talle pakub põnevust planeerimine, tarnijatega suhtlemine ning probleemidele lahenduste leidmine.

Müügijuht Jaak on Structo Industrys töötanud peaaegu ettevõtte algusest peale. Ka tema jõudis meeskonda tutvuste kaudu, kui ettevõte hakkas Eestis müügivõrku looma ja laiendama. Müügitaustaga Jaak nägi, et firmal on potentsiaali, ning otsustas proovida. Pikk tööstaaž kinnitab otsuse õigsust. Jaak leiab, et ettevõttesse panustamine ning seejärel tulemuste nägemine tekitab hea tunde ja suurendab motivatsiooni.

Kvaliteedispetsialist Janis alustas karjääri Structo Industrys üle kümne aasta tagasi tootmises. Sealt edasi liikus ta paigaldusse ning seejärel kvaliteedispetsialistiks. Varasematel positsioonidel omandatud taustteadmised annavad Janisele selge nägemuse probleemide lahti harutamiseks. Talle meeldib, et töö Structo Industrys on vaheldusrikas, sest rutiinne töö ei ole tema rida.

Finantsjuht Marko liitus ettevõttega 2006. aastal, kui sõber, kes töötas tootejuht-konstruktorina, kutsus ta enda asemele. Laiema profiili saamiseks õppis Marko töö kõrvalt TalTechis majandusarvestuse magistris ning 2011. aastal anti talle võimalus hakata finantsjuhiks. „Lahendatud tööülesanded tuleb enne esitamist mitu korda läbi mõelda ja kontrollida. Ei saa niimoodi, et ainult vaatad korra,“ sõnab Marko.

Tootejuht Olari liitus Structo Industryga 2010. aastal konstruktorina. Ta on endine tippsportlane, nii et spordimehe hing utsitab teda pingutama ja mitte alla andma. Olari hindab oma töö juures suurt otsustusvabadust ja ülemuste suhtumist „kui julged, otsusta ise“. Kolleegid lisavad Olari kohta, et just tema oli see, kes tõi majja esimese digimurrangu ning veab seda praeguseni.

Tootmisjuht Aivar alustas tööd meistrina ning ettevõtte esimese töötajana on ta näinud Structo Industry arengut algusest peale. Ta on õppinud mööblitisleriks ja põhimõtteliselt terve elu selles valdkonnas töötanud. Aivar toob välja, et teda paelub Structo Industry juures pidev areng ja värskus. „Kui firma areng oleks paigal, siis puuduks ka see, mis sütitab,“ sõnab Aivar. Samasugust suhtumist oodatakse ka uutelt kolleegidelt.

Kõik töötajad on ühel meelel, et Structo Industry suurim pluss on paindlikkus ning vabadus oma aega ja tööd organiseerida. Põhiline on, et asjad saaksid tehtud ja kliendid hästi teenindatud. Margiti sõnutsi on kõige tähtsamad potentsiaal ja arenguvõimalused, nii ettevõttel endal kui ka töötajatel. Jaak tõstab esile, et kõik inimesed on siin hingega töö kallal ja tahavad, et ettevõte püsiks ja areneks. Ta lisab: „On au töötada valdkonna juhtivas ettevõttes ja müüa toodet, millesse päriselt usud.“ Olari lisab muiates, et kolleegid on normaalsed ja sõbralikud inimesed. Teistelgi jagub oma kolleegide kohta ainult kiidusõnu. „Isegi pärast suuri erimeelsusi saame aru, et oleme üks pere ja töötame ühise asja nimel,“ toob Janis välja, mis talle meeskonna puhul enim meeldib. Asjaolu, et paljud praegustest meeskonnaliikmetest on ettevõttesse jõudnud tänu töötajate soovitustele, kinnitab, et Structo Industrys on hea töötada

Meeskond

Egon Juhkam

Müügispetsialist

GSM: +372 56 609 833
E-post: egon@l-uks.ee

Aivar Blieder

Tootmisjuht

GSM: +372 51 66 165
TEL: +372 6 717 413
E-post: aivar@l-uks.ee

Ariadna Reinio

Ostu- ja logistikajuht

GSM: +372 55 60 4945
TEL: +372 6 717 413
E-post: ariadna@l-uks.ee

Tunnustused