Oleme kliente rõõmustanud juba 20 aastat

Eesti suurim liuguste ja garderoobisüsteemide tootja Structo Industry tähistab tänavu 20. tegevusaastat. Selle aja jooksul on ettevõte palju kasvanud, innovaatilistesse tehnoloogiatesse ja digitaliseerimisse investeerinud ning arendanud uusi ja moodsaid lahendusi, mida müüakse L-UKS kaubamärgi all.

Structo Industry tegevjuht Agu Linamägi möönab, et edu ja tuntuse võti on eelkõige asjaolu, et ollakse Eestis ainus üksnes liuguste ja garderoobisüsteemide tootmisele keskendunud ettevõte. «Suuremad konkurendid toodavad lisaks erinevaid sisustusvaldkonna tooteid, kuid meie oleme tänu kontsentreeritusele suutnud arendada tooteid ja tootmisprotsesse paremini ning saavutanud omal alal liidripositsiooni Eestis.»

Tänu tublile tootearendusmeeskonnale on ettevõttel suurim liuguste, hõlmikuste, käänd­uste ja garderoobisüsteemide toodete valik, mille kvaliteedi ja tähtajaks valmimise kindlustab ka suurte mahtude korral tehase kõrge mehhaniseerimise, auto­matiseerimise ja digitaliseerimise tase.

Foto: Structo Industry

Ettevõtte põhikliendid on eraisikud, kes soovivad sisustada kodu just neile sobivalt disainitud mööbliga. Samuti on klientideks kinnisvaraarendajad ja ettevõtjad, kes koostöös arhitektide ning sisekujundajatega kasutavad kaubamärgi L-UKS tooteid kodude ja kontorite projektides. Kliendid hindavad kõrgelt edasimüüjate ja disainerite pakutavaid lahendusi, lisaks toodete kvaliteedile ja tarnekindlusele väärtustatakse professionaalset paigaldusteenust. Nõudlik ja trenditeadlik klient soovib unikaalset toodet, funktsionaalset ja läbimõeldud lahendust, kvaliteetset teenindust ning isiklikku lähenemist.

Foto: Structo Industry

Uus disainiprogramm kiirendab tootmist ja vähendab arusaamatusi

«Koos tublide partneritega – edasimüüjatega – oleme leidnud palju uusi moodsaid ja atraktiivseid lahendusi. Väga populaarsed on esikugarderoobid koos aksessuaaridega, näiteks peeglilahenduste, dekoratiivsete seinte, istepatjade ning riiulitesse, lagedesse ja kapi seintesse süvistatud Led valgustitega,» räägib Linamägi.

Magamistubade garderoobikappide ja garderoobtubade kollektsioonides pakutakse mitmes hinnaklassis, toonis ja disainiga aksessuaare korvide, riidepuutorude, sahtlite, ehtelaegaste, kummutite, klaasriiulite, leedvalgustusega riiulite ja väljatõmmatavate riiulite näol. Kliendid on hästi vastu võtnud hõlmikuste ja käänduste lahendused ning aina kasvab huvi alumiiniumraamis toon- või kirgasklaasiga hõlmik- ja käänduste vastu.

Foto: Structo Industry

«Meie toodete kollektsioon on viimase viie aasta jooksul märgatavalt täienenud,» kinnitab Linamägi. «Teeb rõõmu, et tänu tublile meeskonnale oleme kerkinud eritellimusmööbli tootmises järgmisele tasemele. Disainiprogrammi juurutamise tõttu edasimüüjate juures on pakutavad tooted kliendile arusaadavamad ja annavad parema ettekujutuse. Samuti hoiab uus programm ära arusaamatused müüjate ja tootjate vahel ning kiirendab tootmist. Tellimuste kiirem ja efektiivsem käsitlemine tagab suurema paindlikkuse erinevate tootmismahtude puhul.»

2021. aastal investeeriti uutes­se seadmetesse rohkem kui 800 000 eurot, see on ettevõtte 20-aastase ajaloo senini suurim investeering ühel aastal. Seetõttu on jõudsalt edasi arenenud täieliku digitaliseerimise ja automatiseerimise programm. «Seda oli kohe näha 2022. aasta majandustulemustes, kui saavutasime ajaloo suurima käibe ja kasumi,» kõneleb Linamägi.

Möödunud aastal investeeris ettevõte tarkvarasse, et Eesti müüjate ekspordikogemusi kasvatada. Koostöös Soome emaettevõttega arendatakse uusi tooteid ekspordiks, pakkudes samu võimalusi ka Eesti klientidele. Samuti arendatakse edasi digitaalse tootmise projekti, veel sel aastal on plaanis soetada plaatmaterjali lahtilõikekeskus.

Majanduslangus ei jäta kedagi puutumata

Kahjuks on aga majandusel omadus tõusta ja langeda ning sellest ei õnnestunud ka Structo Industryl kõrvale jääda. «Ekspordituru suure languse ja siseturu nõudluse vähenemise tõttu tuli möödunud aastal võtta ette koondamine ning loobuda mitmest tublist ja kogenud töötajast,» nendib tegevjuht. «Väga kurb oli öelda 17 aastat ettevõttes töötanud lojaalsele inimesele, et kahjuks ei ole talle enam tööd pakkuda. See tundub reetmisena. Ja kui meie tootmismaht jälle tõuseb, peame leidma uued tublid inimesed, aga nende väljaõpe võtab eritellimusliku tootmise juures palju rohkem aega kui standardtootmise puhul.»

Structo Industrys töötab 47 põhikohaga inimest. Töötajate keskmine tööstaaž on rohkem kui kümme aastat ja tööjõu voolavus väike. «Kuna meie tootmismahud on toodete lõikes erinevad, peab töötaja selgeks õppima võimalikult palju operatsioone. Seepärast võtab täielik väljaõpe aastaid ja meil on heameel, kui inimesed püsivad. Ettevõttel läheb hästi, seda tänu võimekale meeskonnale. On meeldiv, kui töötajad teevad tööd rõõmuga ja saavad selle eest ka vastavat tasu,» jätkab Linamägi.

Foto: Structo Industry

Ta lisab, et väga tähtis on töötingimuste parandamine. «Meie eesmärk on, et töötaja ei oleks pärast tööpäeva liiga väsinud, suudaks pühendada aega oma perele ja hobidele ning jaksaks järgmisel päeval jälle rõõmsalt tööle tulla. Püüame maksta motiveerivat töötasu ja kui ettevõttel läheb hästi, saavad töötajad ka poolaastapreemiat. Koos korraldame ühisüritusi ning kindlasti saab ka ettevõtte 20. sünnipäev korralikult tähistatud. Aitäh kõigile edasimüüjatele, koostööpartneritele, klientidele ja loomulikult meie meeskonnale!»

Asutamisest reaalsete toodeteni vaid mõne kuuga

Structo Industry sai alguse tegevjuht Agu Linamäe pikaajalistest kogemustest – ta on töötanud liuguksi ja garderoobikappe tootvates ettevõtetes 1996. aastast ja tegi koostööd Soome sama ala ettevõttega OY Stirpe AB. 2003. aastal tegi Stirpe omanik Stig Björses ettepaneku asutada Eestis ühine tootmisettevõte ning 19. aprillil 2004 saigi see asutatud. Samal aastal osteti vana mahajäetud viljahoidla Keila lähedal Leholas, renoveeriti see mõne kuuga ja liuguste tootmine algaski. 2010. aastast ollakse Eestis tuntud kaubamärgi all L-UKS, mis tuleneb sõnast liuguks ja rõhutab pikaajalist kogemust, tootekvaliteeti, stiilitunnetust, luksuslikku kasutusmugavust, samas lihtsust ja korrektsust.

Foto: Structo Industry